Zima

Ráj lyžařů a snowboardistů

Od prosince do dubna na vás čeká ve Skiregionu Fichtelberg – Klínovec, největšího a nejmodernějším střediska Krušných hor, celých 47 km skvělých a perfektně udržovaných sjezdových tratí.

Což je mnohem více, než vám může nabídnout například Špindlerův mlýn. K tomu máte k dispozici moderní lanovky a desítky tras různých obtížností. Ani parkování není třeba řešit, k lanovce to totiž budete mít pouhých 300 m. A kdyby vám to bylo málo, hned vedle na Božím Daru je dalších 12 tratí.

Navštivte některý ze dvou snowparků a vyplavte adrenalin na bednách, slide boxech, zábradlích, railech nebo U-rampě Superpipe. Snowparky na Klínovci a Neklidu vás zvou k překonávání překážek a sebe sama.

Běžkování a turistika

Přes 150 km běžeckých stop přes hřebeny a horská města vám otevřou půvabné výhledy na krajinu Krušných hor. Nízká převýšení umožňují běžkování všem věkovým kategoriím, takže můžete směle vyrazit i se svými dětmi.

Snowkiting

Znáte snowkiting? Zkoušeli jste ho někdy? Pokud ne, pak se vám právě teď nabízí ideální příležitost poznat tento netradiční sport, při kterém se díky spojení snowboardingu a speciálního draka dostanete do vzduchu a s lehkostí se proženete po zasněžených pláních a kopcích.

Na Božím Daru vás do tajemství snowkitingu zasvětí zkušení instruktoři. A vy co už to umíte, vzhůru do divoké jízdy!

Snowtubing

Zábava pro děti i dospělé. Jízda sněhovým tobogánem na velké nafukovací duši představuje parádní odreagování a neskutečnou legraci. Klasické sáňky už vám budou po tomto zážitku připadat jako nuda. Jsme si jisti, že neskončíte jen u jedné jízdy.

A nemusíte se ani bát šlapání do kopce před každou jízdou. Na samý vrchol tobogánu vás vyveze speciální vlek. Vyzkoušejte snowtubing na Božím Daru nebo na Fichtelbergu v městečku Kurort Oberwiesenthal.