Léto u Klínovce

Pěšky až na kraj České republiky 

V Krušných horách a okolí Klínovce můžete prochodit desítky turistických tras. Na každém kroku vás bude obklopovat ​dechberoucí příroda a podmanivé výhledy​.

Zdolejte vrcholky hor a kopců, projděte se ve sluncem zalité zeleni nebo se vydejte s dětmi na Ježíškovu cestu na Božím Daru. Čeká na vás celý (12,9 km) nebo zkrácený (5,6 km) okruh plný zajímavých úkolů, který ujdete i s kočárkem.

Cyklistika pro náročné i nenáročné

Krušné hory jsou ideální výzvou pro všechny cyklisty. Něžně zvlněné kopce zdolají i děti, či méně zdatní výletníci. Oproti tomu Trail Park, nebo Downhill Klínovec by měly plně uspokojit i ty nejzkušenější odvážlivce.

Čeká vás tu sjezd s parádními traily a třemi různě obtížnými trasami.

Nové zážitky a adrenalin

Paragliding, střílení z luku, terénní koloběžky, bobová dráha, lanová centra… to jsou jen střípky toho, co můžete v blízkosti Loučné pod Klínovcem zažít.

Klínovec, Boží Dar i blízký Oberwiesenthal vám nabízí nespočet možností, kam za zábavou vyrazit.

Zajímavé stavby a města v okolí

Pokud vedle přírody milujete i památky a historii, můžete se vydat po stopách nejstaršího meteoritu na světě, zavítat tam, kde strávil poslední roky života Casanova, nebo se podívat do nejvýznamnějšího historického šlechtického sídla severozápadních Čech. To a mnohé další zajímavosti vám odhalí hrad Loket, hrad Hauenštejn, zřícenina Hasištejna, zámek Duchcov, nebo zámek v Klášterci nad Ohří.

Až vás hrady a zámky omrzí, projděte se tajuplnými hornickými městy nebo zavítejte do okolních lázeňských měst, kde si vás budou královsky hýčkat.

Nejbližší hrady a zámky: zámek v Klášterci nad Ohří (22 km), hrad Hauenštejn (26 km), Hasištejn (34 km), Loket (45 km)

Nejbližší lázeňská města: Jáchymov (14 km), Karlovy Vary (34 km)

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..